tuglaNEDEN TUĞLA KULLANMALIYIZ. için yorumlar kapalı

boyabat-tuglasiYapılarımızda , binalarımızda tuğla kullandığımız da tuğlanın bize sağladığı avantajları sıralayarak sorumuzu cevaplayalım.

1-DOĞAL ve SAĞLIKLI  OLMASI

   Tuğla kilden imal edildiği ve yapımında kimaysal bir madde kullanılmadığı için doğal bir üründür. Bu nedenle kansorejen bir madde içermemektedir. Bu nedenle tuğla sağlıklı bir üründür.

2-ISI KAYBINI ÖNLER

  Tuğla hammaddesi olan kilin yapısından dolayı ısıyı uzun süre muhafaza etme özelliğine sahiptir. Isı tutma özelliğine sahiptir.

3-NEME DAYANIKLIDIR

  Tuğla  gözenekli bir dokuya sahip olmadığı için duvarda oluşan nemi üzerinde tutmayıp kısa sürede geri verir. Üzerine aldığı nem oranı ortalama %10-%13 civarındadır.

4-EKONOMİKTİR

  Tuğla rakip ürünlere göre maliyet oldukça düşüktür.

5-UZUN ÖMÜRLÜDÜR

6-ÇATLAMA YAPMAZ

   Tuğla sıva üzerinde çatlakların oluşmasına engelller. Çünkü tuğla ile sıva harcının genleşme katsayıları birbirine yakındır.

   Bu nedenle aşırı sıva çatlakları oluşmadığı için rutubet içeriye girmediğinden  nem ve sıvada dökülmeleri oluşmamış olur.

7-%100 GERİ DÖNÜŞÜMLÜDÜR

   Üretim esnasındaki atıklar tekrar işlenerek üretime dahil edilir.

Yoruma Kapali.

Şamlılar Ticaret yaklaşık 50 Yıldır, çeşitli sektörlerde faaliyetini sürdürmektedir. İş Konularımız; Yayla Tuğla Fabrikası, Arçelik Bayi, Fırçasız Oto Yıkama Ürünleri, Pınar Su Bayi, Aygaz Tüp ve Otogaz Bayi, Teksin Un Bayi, Kömür ve Gübre Satışı Konularında Hizmet Vermekteyiz.