tuglaSÜTÇÜOĞLU TUĞLA için yorumlar kapalı

sutcuoglu_tugla_fabrikasi1Sütçüoğlu Tuğla, Sinop’un Boyabat ilçesinde faaliyet gösteren fabrikalardan biridir. Ürün çeşitliliği ve müşterilerine sunduğu İzo Tuğla ile kaliteli hizmet vermektedir.

Sütçüoğlu Tuğla ve Sütçüoğlu Güneş Tuğla Fabrikaları Ürün Grupları

1-Standart Tuğlalar

2-Asmolen Grubu Tuğlalar

3-Baca Grubu Tuğlalar

4-İzolasyon Grubu Tuğlalar

 

SÜTÇÜOĞLU  TUGLA

MALZEME KAZANCI:  Düşey derzleri geçmeli olduğundan, sadece yatay derzlerde harç kullanılır. Sıvayı kolayca tutan özel sıva çizgileri ve gözenekleri yapısıyla duvarlar daha az sıva ile kaplanır.

SÜTÇÜOĞLU TUGLA GÖZENEKLİLİĞİ: Hammaddeye katılan kömür tozu, pişirilme sırasında yanar ve boşluklar bırakır. Böylece ürünlerin SÜTÇÜOĞLU GÜNEŞ TUGLA in gözenekli yapısı oluşur.

 

SÜTÇÜOĞLU  TUGLA HAFİFLİĞİ: Gözenekli yapısı SÜTÇÜOĞLU GÜNEŞ TUGLA ürünlerinde standartlar sınırında hafiflik sağlar. Hafif olduğu için de taşıyıcı sisteme az yük bindirdiğinden demirden tasarruf sağlar.

SÜTÇÜOĞLU  TUGLA SAĞLIKLI ORTAMLARI: Yapılarımızın duvarları doğaya karşı bir “kalkan” vazifesi görmemelidir.SÜTÇÜOĞLU  TUGLA: ürünleri ile örülmüş duvarlar, nefes alma özelliği ile yaşanılan mekanlardaki ısı ve nem dengelerini ayarlayarak sağlıklı ortamlar yaratır.

SÜTÇÜOĞLU  TUGLA NEM KONTROLÜ: Pişmiş toprak olma özellikleri ile SÜTÇÜOĞLU GÜNEŞ TUGLA ürünleri belli bir oranda nem alır ve aynı süratle geri verirler. Bu özelliği diğer inşaat malzemeleri ile kıyaslandığında takriben 10 misli daha süratlidir.

SÜTÇÜOĞLU  TUGLA HASSAS BOYUTLARI: Ürünlerimiz standartlara uyugun ölçülerde hassasiyetle üretilir. Masa başındaki hesaplar uygulamada gerçekleşir.

SÜTÇÜOĞLU TUGLA GÖNYE DÜZGÜNLÜĞÜ: SÜTÇÜOĞLU ürünleri gönyesi ile düzgün duvarlar örülmesini sağlar. İşçilikten, zamandan ve sıvadan kazandırır.

SÜTÇÜOĞLU TUĞLA: Bölgemizin en kaliteli refrakter tuğlalı fırınında 900ºC’da pişirildiğinden yangına karşı en yüksek direnci gösterir.

Fırına giren tuğladaki kilin kristal suyu, ani ısı karşısında bünyeden atılır. Bu da tuğlanın kılcal yapısını meydana getirir. Yağmur, su buharı ve buna benzer nedenlerden dolayı SÜTÇÜOĞLU ürünleri % 10 kadar nem alır. Kılcal yapısının en önemli avantajı nemi üzerinden atarak süratle kurumasını sağlamaktır. İşte tuğlanın nefes alması denilen olay budur. Doğru bir nem kontrolü ve yüksek ölçüde nefes alma kabiliyeti SÜTÇÜOĞLU tuğlasında el ele gider.

Sütçüoğlu Tuğla Fabrikası hakkında detaylı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Yoruma Kapali.

Şamlılar Ticaret yaklaşık 50 Yıldır, çeşitli sektörlerde faaliyetini sürdürmektedir. İş Konularımız; Yayla Tuğla Fabrikası, Arçelik Bayi, Fırçasız Oto Yıkama Ürünleri, Pınar Su Bayi, Aygaz Tüp ve Otogaz Bayi, Teksin Un Bayi, Kömür ve Gübre Satışı Konularında Hizmet Vermekteyiz.